NOVĚ nás najdete v Dolení ulici 167 v Jilemnici.


Sledujte na FB

Bývá tu možnost vyhrát skvělý balíček, který Vám zpříjemní každé nadcházející ráno. Stačí splnit podmínky, které uvedeme na našem Facebooku


Jsme prodejna kávy ESPRESSO s Radostí.


Zde si zakoupíte voňavou čerstvou praženou kávu prvotřídní kvality pro přípravu espressa anebo si odnesete kávu s sebou v ekologickém kelímku. Čerstvě pražená káva je z různých zemí z celého světa, například Brazílie, Honduras, Etiopie ad.

S radostí vám ji nameleme :-)


OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - Pátek 8:30 - 18:00 h

Sobota 9:00 - 12:00 h

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Čerstvě praženou kávu dovážíme z řemeslné pražírny Namleto, Klapkova 42/5, Praha 8

Pražená káva - naše nabídka

Espresso no.8

Vlastní delikatesní směs italského typu pro přípravu espressa z vybraných světových káv tří kontinentů. Vhodná i k přípravě káv v džezvě nebo klasického "turka". Jednotlivé kávy jsou ve směsi jsou praženy na různé stupně pražení, které podpoří jejich přirozený charakter.


Espresso no.14

Prvotřídní směs italského typu na espresso, s vysokým zastoupením robusty. Namíchána z káv tří kontinentů. Ve vůni třešně a oříšky, v chuti oříšky a lesní ovoce, stopy čaje nebo květin, nasládlá, karamelová. Velmi mírná acidita s nasládlou hořkostí, plné a bohaté tělo.


Taj Mahal

Směs prvotřídních káv, ve vůni zemitá a kořenitá, v chuti je muškátový ořech, čokoláda, vlašský ořech, zemitost a především slaný karamel. Plné tělo a dlouhá nasládlá dochuť.


Alhambra espresso

Prvotřídní směs italského typu na espresso. Ve vůni naleznete orientální koření, karamel a v chuti se projeví čokoláda, skořice a datle. Má plné tělo a dlouhou nasládlou dochuť.


100% ARABICA

Costa Rica SHB _ NOVINKA

Káva z vyhlášeného regionu Tarrazu, převážně od malých pěstitelů. Ve vůni vanilka, lískové oříšky a muškátový květ, v chuti karamel a hnědý cukr, s čokoládovou dochutí.


Nicaraghua SHG Arabica

Aromatická káva se sladkou karamelovou vůní, chutí kakaa, ořechů, vanilky nebo medově sladké papáji, svěží kyselost a jemná chuť v šálku.


Ethiopia Yirgacheffe Arabica

Květinové, sladké a mírně kořenité aroma, komplexní chuť se stopami ovoce, čaje nebo květin, podchutě bobulovin nebo vína, též oříšků nebo čokolády jsou pro tyto kávy typické. Jsou proto vynikající pro přípravu osvěžující ledové kávy. Lehké až středně těžké tělo káv z etiopské oblasti Yirgacheffe je často námětem recenzí. Kávy z Yirgacheffe jsou ceněny jako jedny z nejkvalitnějších arabik na světě. Kvůli této špičkové reputaci jsou též dražší, ale ve srovnání s jinými prémiovými kávami jako je hawajská Kona nebo jamajská Blue Mountain poskytují za příznivou cenu výjimečnou hodnotu.


Columbia Supremo Medelin

Kolumbijská káva odrůdy arabica v nejvyšší jakosti supremo, z vyhledávané a proslulé oblasti Medellin. Pražená do stupně Full City.


STŘEDNĚ PRAŽENÁ KÁVA

Honduras SHG Guara Verde

Vynikající horská káva z Hondurasu s vůní zralých mandarinek a fialek, chuť je sladká, sametově čokoládová, s výraznou stopou sladkých mandlí.


Mexico SHG EP Esmeralda

Přes dobře známou mexickou oblast pěstování kávy Pluma v regionu Oaxaca se táhnedlouhý řetězec dnes již neaktivních vulkánů. Ty daly základ bohatým a úrodnýmpůdám, na nichž se dnes kávové plantáže rozkládají. Převažují odrůdy Typica a Bourbon.Mexická káva Esmeralda patří ke špičce ze středoamerické produkce. Káva jepěstována doslova s každodenní péčí a velmi pozorně tříděna při sběru i zpracování Ve vůni ucítíte ovoce, grepovou kůru a koření, v chuti se projeví trpce kyselý červený grep, štiplavý hřebíček a čokoláda. Dlouhá hořkokyselá dochuť.


Salvador SHG La yoa Estate

Kávovníkové plantáže v oblasti Apaneca (kraj Santa Ana) na západě Salvadoru mají relativně malou rozlohu pouhých 47 hektarů. V nadmořské výšce kolem 1300 metrů se zde pěstuje výhradně odrůda arabiky Bourbon. Většina kávovníků roste v přirozeném stínu stromů, v harmonii s přírodou. Pěstitelé velmi přísně dbají na sociální zodpovědnost a ochranu životního prostředí, všechny kávy splňují pravidla ochrany tropických pralesů (Rainforest Certification). Předkládané kávy mají velmi zajímavou čokoládovou chuť se svěžím pomerančovým tělem a v dochuti se stopami kolových ořechů, s mírnou nasládlou kyselostí.


Domácí sirupy od Vladimíra


JAKÉ JSOU?

  • cukr z českých cukrovarů

  • z velké části používáme BIO suroviny,
    i když náš produkt BIO není

  • chemicky neošetřené, ručně sbírané ovoce

  • bez umělých barviv a aromat

  • bez stabilizátorů kyselosti i chutiA JAKÉ DRUHY U NÁS MÁME?

Borůvka a černý bez

Úžasná chuť sladkých borůvek a jemně štiplavého černého bezu.


Pěkně husté mango

Inspirováno cestou po Asii.


Pěkně hustá hopsinková

Méďovééé, skáčou jako míčky gumové, v příbězích jež mají úroveň...

Kdo by neznal tuto kreslenou pohádku od Disney?


Prostě hruška

Hustá šťáva ze šťavnatých hrušek


Švestka a koření

Švestka se skořicí a muškátovým oříškem


Kopřiva a heřmánek

Dominuje chuť heřmánku, která projasní chuť.


Kořene kus

Hlavní část chuti zaujímá zázvor. Dává sirupu lehkou štiplavost, barvu a vůni.


Zebinka

Oblíbená bezovka.


Raci na stromě

Rakytník s lipovým květem.
Jsme další pobočkou v Jilemnici.

Přijďte si k nám poslat nebo vyzvednout zásilku!